Vše co chcete vědět o vydávání knih

Chtěli byste si vydat knihu? Pokud nevíte, proč byste to měli udělat, podívejte se na mé video „9 důvodů, proč si vydat vlastní knihu„.  Pokud už máte Proč, ale zatím nevíte Jak, je tento podcast právě pro vás.

kniha

Tip první:

Zorientujte se na knižním trhu

Chystáte-li se vstoupit na knižní trh, měli byste o něm něco vědět. Kdo za co zodpovídá, jak vaše kniha putuje z tiskárny až na knižní pult a také to, jak velký podíl z prodeje vaší knihy zbyde na vás. Všechny tyto informace načerpáte z eBooku Český knižní trh. Nejdříve tedy doporučuji zorientovat se na českém knižním trhu abyste věděli, co od něj můžete čekat.

trh knih-eBook Český knižní trh

kniha

Tip druhý:

Zjistěte, jaké máte možnosti

Už víte, jak funguje český knižní trh, ale co dál? Jaké máte vlastně možnosti, kdo vaši knihu může vydat? A kolik byste si na to asi měli připravit peněz? Jak potom knihu nejlépe prodávat, potřebujete vůbec distribuci do obchodů a jste připraveni za ni zaplatit? A co kdyby vydání vaší knihy zaplatil někdo jiný? Tohle všechno a pár dalších věcí se dozvíte z eBooku „Už nechci psát do šuplíku„.

 

eBook ZDARMA Už nechci psát do šuplíku

kniha

Tip třetí:

Ušetřete za grafika

Už jste úplně zorientovaní a víte, co se svou knihou uděláte? Ale co když chcete jen pár desítek kusů pro kamarády a služby komerčních nakladatelství jsou pro vás drahé? I na to existuje návod. Místo peněz můžete investovat jen svůj čas a knihu si připravit doma úplně sami v obyčejném textovém editoru, třeba ve zdarma šířeném OpenOffice nebo ve Wordu. Kromě toho se naučíte jak vybrat tiskárnu a zadat jí kalkulaci, jak je to s rozlišením obrázků když chcete, aby v knize vypadaly pěkně, jak je to s autorskými právy, jakou má mít kniha správně strukturu a v neposlední řadě vám naznačím, co můžete po jejím vydání dělat pro to, aby se dobře prodávala. Podrobný návod na grafickou přípravu vaší knihy najdete v eBooku „Výroba knihy SAMODOMO„.

eBook zdarma "Výroba knihy SAMODOMO"

kniha

Tip čtvrtý:

Naučte se knihu propagovat

 Ať už jste svoji knihu už vydali, nebo se na to teprve chystáte, měli byste vědět, že samotné její vydání je jen část práce, kterou je potřeba udělat, aby byla kniha úspěšná. Existuje spousta skvělých knih, které ve skladu zapadaly prachem, protože je nikdo nepropagoval, a také spousta průměrně nebo dokonce mizerně napsaných knih, kterých se prodaly statisíce, protože jejich autoři byli dobří marketéři.

Ať chcete nebo ne, nezáleží na tom, jak dobře píšete, ale jak dobře svou knihu umíte dostat k lidem – ke čtenářům. K tomu slouží strašidelně znějící „knižní marketing“, pod čímž se skrývá úplně obyčejná propagace knih.

Propagaci knih jsem věnoval celý jeden rozsáhlý eBook, který vás naučí vaši knihu opravdu prodávat, propagovat a budovat si přitom vlastní čtenářskou komunitu lidí, kteří od vás budou kupovat knihy ještě za několik let, a to všechno pomocí ověřených technik, které používají ti nejprodávanější autoři, kteří si v zahraničí vydávají knihy sami.

A proč byste si eBook měli koupit, když jste ještě žádnou knihu nevydali? Vydání knihy je totiž neopakovatelný okamžik a když se na něj dobře připravíte, nastartujete své prodeje v tom nejdůležitějším momentu – když kniha ještě voní novotou. Věděli jste, že knihu byste měli začít propagovat už několik měsíců před jejím vydáním? Z eBooku se dozvíte nejen jak to můžete udělat, ale i co můžete pro své prodeje dělat později, jak prodávat starší knihy a jak svůj marketing dělat tak, aby vás bavil a soustavně vám přinášel nové prodeje.

Shromáždit, ověřit a přizpůsobit techniky pro české prostředí mi trvalo více než rok, takže tento eBook není úplně zdarma, ale pokud jste do vydání své knihy investovali nebo se chystáte investovat pár desítek tisíc, bylo by velmi krátkozraké snažit se uspořit necelých 1300 korun za to, že se naučíte to úplně nejdůležitější – dostat vaši knihu ke čtenářům. A kdybyste se nakonec rozhodli, že vám eBook za ty peníze nestojí, máte 30 dnů na vrácení peněz bez dalších otázek.

(eBook Propagace knih už nelze koupit, dostávají ho zdarma pouze autoři vydávájící knihu u nakladatelství KLIKA)

eBook-KMKT

Náhradou za něj jsem vytvořil tuto „odlehčenou“ verzi zdarma:

kniha

Tip pátý:

Absolvujte kurz

Pokud vám pouhé čtení nevyhovuje a máte raději osobní kontakt, přijďte na kurs vydání knihy, který pořádám přibližně dvakrát do roka v různých českých městech a který najdete na serveru Naučmese.cz. Pokud bydlíte daleko a žádný z kurzů nepořádám v dohledné době ve vašem okolí, můžete své peníze ušetřit shlédnutím videokurzu „Vydej svoji knihu levně„, který jsem natočil pro server Vimvic.cz a který se zaměřuje na vše kolem peněz – jak ušetřit, jak na knihách vydělávat, jak tvořit ceny i jak knihy prodávat tak, aby byl váš zisk co největší.

logo-naucmese

videokurz vimvic.cz vydej svoji knihu levně

Takové jsou mé tipy pro vydání vaší knihy.

Nezapomeňte, že kniha v šuplíku není žádná kniha, je to jen svazek papírů. Opravdová kniha je teprve ta, kterou čtou skuteční lidé.

Pokusil jsem se vám dát dostatek informací, abyste svou knihu mohli vydat bez ohledu na to, jestli jste student bez peněz nebo bohatý podnikatel, který nemá na nic čas. Doufám, že vám budou užitečné a pokud byste raději vydali knihu bez starostí a hledáte někoho, kdo to profesionálně udělá za vás, zavolejte mi na telefon, který najdete pod videem, já vám knihu vydám a ze zisku vám budu posílat celých 90 %. Navíc ode mě dostanete eBook o propagaci knih zdarma, nebo, pokud si ho koupíte už teď a mé služby budete chtít využít až někdy v budoucnosti, odečtu vám jeho cenu z ceny vaší zakázky.

Tolik doporučení ode mě a nakladatelství Klika. Přeju vám, aby vaše knížka spatřila světlo světa ještě letos a prodávala se od začátku skvěle.

Chybí vám stále nějaké informace? Nejste si něčím jisti? Tápete v něčem, v čem byste asi měli mít jasno? Napište mi!

Kam pokračovat: Nechte si vydání zaplatit: Prodejte svou knihu předem!.

.

Nebuďte na to sami! Připojte se do facebookové skupiny Jak si vydat knihu, a jak ji i prodat

Váznou prodeje vaší knihy? Možná se vám budou hodit rady Jak prodávat knihu

Hledáte nakladatelství s nejlepšími podmínkami? Co třeba KLIKA?

Zpět na titulní stránku blogu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *