9 důvodů, proč si vydat vlastní knihu

Proč si vydat vlastní knihu?

1. Naplnění smyslu

Tím nejpádnějším důvodem je už to, že byla napsána. Rukopis, který leží v šuplíku, není kniha. Je jako fotka, kterou jsem nechal v archivu a nikomu ji neukázal – prostě jakoby neexistovala. Stejně jako smyslem fotky je, aby si ji někdo prohlížel, tak smyslem knihy je, aby byla čtena.

muž s knihami v kancelářském pořadači

2. Byznys

Druhým důvodem může být použití ve vašem byznysu. Když vydáte knihu, podpoříte svou image živnostníka nebo firmy jako odborníka na danou problematiku. Zároveň tím šíříte mezi potenciální nové zákazníky zprávu, že právě vaše firma dokáže vyřešit daný problém.

kniha

3. Nashromáždění kvalitního materiálu

Možná celý život píšete a nikdy vás přitom nenapadlo, že byste svou tvorbu mohli vydat knižně. Časem se vám ale nashromáždilo tolik materiálu, že nastal čas, abyste o tom začali uvažovat.

kniha

4. Tlak okolí

Je také možné, že máte dost materiálu a přesto jste sami o vydání neuvažovali, ale lidem ve vašem okolí se vaše tvorba líbí a přemlouvají vás k vydání. V takovém případě je slušná šance, že byste vydáním potěšili i spoustu dalších lidí, kteří vás zatím neznali.

kniha

5. Zajímavá osobnost

Možná znáte či máte ve svém okolí nějakou velkou osobnost, o které chcete napsat nebo zveřejnit rozhovory s ní, nebo máte zajímavého předka a nechcete, aby jeho život a činy zůstaly zapomenuty.

kniha

6. Historie oddílu / klubu / místa

Každý z nás někdy sportoval nebo chodil do oddílu, který měl rád. Jednou přijde den, kdy váš oddíl dosáhne nějakého významného úspěchu, nebo bude mít kulaté výročí. U příležitosti takové chvíle je možné vydat knižně oddílovou kroniku nebo historii úspěchů, kterou si bude moci každý z členů listovat, když bude chtít zavzpomínat na staré časy.

kniha

7. Uchování vzpomínek

Podobným případem je i to, když chcete uchovat vzpomínky na dramatické nebo krásné období ve svém v životě, nebo když vás tyto vzpomínky inspirují k napsání románu nebo poutavého příběhu.

kniha

8. Zkušenosti

Pokud se něčím zabýváte podstatnou část svého života, pravděpodobně časem zjistíte, že máte s věcí tolik zkušeností jako málokdo, a budete je chtít předat dál těm, kteří jsou teprve na začátku té samé cesty. Nebo jste možná prožili něco hodně těžkého, překonali jste to a chcete ostatním ukázat cestu ven, aby jí neměli tak těžkou, jako vy. A to můžete udělat právě knihou.

kniha

9. Možnost a vůle

Poslední důvod je můj nejoblíbenější. Posledním důvodem je totiž to, že chcete a máte tu možnost. Já třeba pro radost sobě i ostatním vydávám knihy vodáckých povídek a vodácké zpěvníky. Pokud si to můžete dovolit a chcete to udělat, tak to udělejte!

kniha

Na závěr chci poznamenat dvě věci. Nejdřív tu horší zprávu:

A) Kniha není způsob, jak přijít k penězům

Raději nepočítejte s tím, že na knize finančně vyděláte. Pokud vydáte méně než 500 ks, možná se vám ani nevrátí náklady. Vydělat se dá, když vydáte víc, než 1000 ks, ale ani pak nepočítejte s velkým ziskem. Nejsme na anglofonním trhu. Vydáváme si knihy pro radost.

Ale připravuji video o tom, za jakých podmínek se na knize vydělat dá.

kniha

B) Současnost nabízí pro vydání naprosto ideální podmínky

Dobrá zpráva je, že podmínky nikdy nebyly lepší. Internet je plný návodů a lidí, kteří se přímo třesou na to vám pomoci, a navrch máme neuvěřitelné možnosti svou knihu propagovat zadarmo na internetu přímo z pohodlí svého pokoje.

Jestli si chcete vydat knihu, tak už nemáte důvod váhat. Podmínky jsou nejlepší právě teď a nic netrvá věčně. Udělejte si radost, splňte si sen a vydejte si svou vlastní knihu!

Nemáte-li zatím peníze na velký náklad a chcete mít aspoň jeden nebo pár kusů na ukazování, stáhněte si můj eBook zdarma Výroba knihy SAMODOMO s kompletním návodem, jak na to.

Kam pokračovat: Jak si vydat knihu a dostat ji až na pulty obchodů

.

.

Nebuďte na to sami! Připojte se do facebookové skupiny Jak si vydat knihu, a jak ji i prodat

Váznou prodeje vaší knihy? Možná se vám budou hodit rady Jak prodávat knihu

Hledáte nakladatelství s nejlepšími podmínkami? Co třeba KLIKA?

Zpět na titulní stránku blogu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *