Máme poslední příležitost vydat si knihu?

Máme se skvěle. Ekonomika šlape. Platy rostou. A možnosti toho, kdo “sedí na internetu” nemají v historii vůbec obdoby.

V takové chvíli to zní téměř nepatřičně, ale je potřeba, abyste si to uvědomili: NIC NETRVÁ VĚČNĚ. A také na základě toho začali jednat. Jestli má vaše kniha někdy spatřit světlo světa, teď máte ty nejlepší podmínky. Jinak se můžete jednoho dne probudit – a bude po příležitosti.

Klíčová otázka je – jak dlouho to bude trvat, než se nám přestane tak dařit? Udělejte si názor sami. Několik desítek let? Tomu říkám extrémní optimismus, a v soukromí naivita. Několik let? To už je reálnější… Kolik? Nikdo neví. Ani já. Můžeme jen tipovat a sledovat ty, kteří vědí víc než my. Ty, co si našli čas změřit době tep a stanovit diagnózu a prognózu, kterou asi nechceme vidět.

Ale o tom až nakonec.

kniha

Chtěli jste někdy vydat knihu? Tak to udělejte hned. Proč?

Protože plnit si sny je důležité. Protože každé splnění svého snu nás posouvá dál a posiluje. “Tyjo, já to fakt dokázal!” říkáte si, když držíte prvně v ruce svou knihu. Najednou máte víc odvahy, pustit se do realizace dalšího snu, získáte víc sebevědomí a stoupnete v očích svého okolí, což vám sebevědomí také neubere.

A čeká-li nás nějaký pád, budete pak mít na co vzpomínat, ale hlavně – nebudete muset litovat, že jste to neudělali, dokud to šlo. Protože možná, možná už takové podmínky během vašeho života nikdy znovu nenastanou…

Protože podmínky jsou teď opravdu ideální. Na konci drátu od naší klávesnice začíná celý svět, plný lidí, kteří nám chtějí pomoci. Jen se podívejte na YouTube, kolik je tam návodů skoro na všechno. Kolik je na světě blogů, které nám odborně vysvětlují nějakou problematiku úplně zadarmo. Kolik máme mocných nástrojů zdarma, jen je použít. Nikdy v historii nebylo tak snadné šířit informace, točit video, budovat komunitu nebo dělat si reklamu zdarma. Nikdy v historii nebylo v Čechách tolik nakladatelství, která vám vydají knihu na klíč, a Knižní startér, kterým ji můžete zafinancovat, také vznikl poměrně nedávno.

Protože teď se nám daří a jsme bohatší, než jsme kdy byli. Finančně samozřejmě, o jiných oblastech teď nemluvím. Rostou platy, důchody, celá společnost utrácí a pořizuje si větší televize, lepší auta a spoustu dalších zbytečností. Jednou přijdeme na to, že to byly opravdu zbytečnosti, a budeme litovat, že jsme své přebytky neinvestovali do něčeho trvalejšího, hodnotnějšího. Třeba do sebe. Do plnění vlastních snů. Do toho, co si opravdu přejeme a nekupujeme to jen proto, že už to má i Franta… Nebo jste odmalička snili o televizi přes půlku stěny? Pravděpodobně ne…

Podmínky jsou nejlepší právě teď. Nedokážu si představit, v čem by mohly být ještě lepší, aby to byl alespoň trochu podstatný rozdíl. Ale jako je to se vším, věčně to trvat nebude. Máte dost času s vydáním své knihy začít? Nemyslím si, že je ho tolik. Myslím, že je nejvyšší čas začít, abyste to stihli dotáhnout do konce.

kniha

Až to přijde

Je celkem jedno, zda to bude naše vlastní stáří či nemoc, nějaká přírodní katastrofa, finanční krize nebo válka, co nás donutí uvědomit si, že to nejlepší už je definitivně za námi. Jednou se to každopádně stane a je to jen otázka času.

Lidé prý nejčastěji litují toho, co neudělali. Chceme-li se tomu vyhnout, je jediné řešení: Snažit se každý den žít naplno, sny si plnit dokud jsme plni sil a nic neodkládat. Jak zpívá můj kamarád Slávek: “To teď a tady, to už je doopravdy, to není žádný provizórium…”.

Je třeba se v životě občas zastavit a uvědomit si, co je pro nás skutečně důležité, co je nejvyšší čas začít dělat, jinak to zřejmě nestihneme, a pak také, jak moc by nás to bolelo, kdybychom to neudělali.

Ať už jste věřící nebo ne, všichni kromě buddhistů se shodneme na tom, že fyzický život máme jenom jeden. A ani u buddhistů nepřechází do nového života ego, to, co tvoří naše „já“. Zda bude něco po životě, je jen otázka víry. Nemáme nikoho, kdo by se odtud vrátil, pořádně si to tam prohlédl a mohl nám o tom vyprávět. Jistý je jen tento život a zbytek je přinejlepším tajemství, ať už vám řekli cokoli.

Život je občas procházka růžovým sadem a občas se prodíráme metrovými závějemi. Teď právě je to ta procházka. Teď máme v ruce trumfy, alespoň v tento okamžik. Budete čekat s realizací svých snů na chvíli, kdy vám rozdají špatné karty?

kniha

Blíží se bouře?

Ať chcete nebo ne, žijeme ve světě, kde informace, které k vám proudí, nejdřív přetřídí spousta lidí – a dokonce strojů. Ty, které se k vám dostanou, většinou nejsou objektivní a snaží se vás nějakým způsobem zmanipulovat a nasměrovat tam, kde vás jejich původci chtějí mít. Nebo si vás najdou jen informace, které hledáte, takže se jen zahrabete hlouběji do své ulity či názoru. Že čtete objektivní média? Dovolte, abych se zasmál. Žádná taková neznám.

Ty nejdůležitější věci se nedozvíte, a pokud ano, přicházejí k vám zabalené do nesrozumitelných slov jako “kvantitativní uvolňování” nebo “inflace”, která nevypadají nebezpečně a zvykli jsme si na to, že jsou součástí naší reality. Naší neopatrné důvěry v ty, co jsme pověřili, ale kteří jsou velmi často stejnými amatéry, jako bychom byli na jejich místě my. A přinejmenším jsou všichni omylní a řídí se tím, čemu věří, bez ohledu na to, na jak reálných to stojí základech. To je lidská povaha.

Krize přicházejí zhruba jednou za dekádu a ta poslední byla, připomeňte mi… 2008?

Pokud vás zajímá, proč si myslím, že co neuděláme hned, možná už nestihneme nikdy, uvádím své zdroje – a udělejte si svůj názor sami. Nejsem konspirátor a každý z těchto faktů si lze jednoduše ověřit. Veřejná místa se s nimi ani netají a spoléhají na to, že většina lidí se jim nebude snažit porozumět a spolehnou se na stát. Což je pravda a také velká chyba. Lynette Zang, Mike Maloney a profesor Rejnuš vám ukážou výmluvná data.

Prof. Rejnuš se vám hned na začátku omluví, že vám zkazí náladu. Já ne. Mým poselstvím je: Berte následující informace jako možnost, třeba se na ni připravte, pokud vám mé zdroje připadají důvěryhodné, ale hlavně – cokoli jste si vždycky přáli udělat, udělejte to DNES! Pokud se dál budeme mít dobře, nic tím nezkazíte, ale pokud ne, budete si jednou děkovat, že jste se nechali “nakopnout” včas.

Mike Maloney: Tajemství peněz 04 – Největší podvod v dějinách lidstva

Vyšehradské fórum 2016 – řečník Prof. Ing. Oldřich Rejnuš, CSc.

Vyšehradské fórum 2015 – Markéta Šichtařová

Další zdroje pro ty, kdo rozumí anglicky a zaujalo je to:

Robert Kiyosaki (video)

Mike Maloney (video)

Lynette Zang (video)

Jim Rickards (video)

Jim Rogers (video)

Byl bych rád, kdyby náš systém fungoval navěky. Což je to, co si zřejmě myslí tak 80 % populace ČR. Jaký je váš názor? Myslíte, že si knihu stejně lehce jako dnes vydáte i za pět let?

Kam pokračovat: Nikam. Podívejte se znovu na videa a hledejte si další. Jestli je to pravda, čeká nás už jen pár měsíců přepychu, nejvýš pár let. A pak to bude dost zlé. Měli byste se připravit. Alespoň psychicky. A stihnout vše, co se stihnout dá. Získat obrázek, co nás čeká. Doporučuji knihu p. Vodičky „Den, kdy došly prachy“. A ochotně a rád snesu spršku nadávek, pokud budeme ještě za pět let „v pohodě“. Znamenalo by to totiž, že mám pořád ještě práci…

Ale pokud si říkáte „blbost“, pokračujte klidně na přehled všech článků a dobře se bavte. Na palubě Titanicu se taky tančilo ještě ve chvíli, kdy už bylo pozdě změnit kurs.

Nebuďte na to sami! Připojte se do facebookové skupiny Jak si vydat knihu, a jak ji i prodat

Váznou prodeje vaší knihy? Možná se vám budou hodit rady Jak prodávat knihu

Hledáte nakladatelství s nejlepšími podmínkami? Co třeba KLIKA?

Zpět na titulní stránku blogu

Uložit

Uložit

Komentáře
  1. Nigredo napsal:

    Když jsem spatřil titulek článku, dost jsem se vyděsil. Hned mě napadlo, že zavíráte Kliku nebo tak něco 😀 Po přečtení mi tedy vážně spadl kámen ze srdce.
    Jinak moc pěkný článek, s nímž nelze nesouhlasit. 🙂

    • Jiří Nosek napsal:

      To ne 🙂 Dokud mi to ekonomika umožní, budu vydávat. Ale už začínám přemýšlet, co se naučím, až si lidé přestanou vydávat knihy… Mě zas vyděsily ty predikce, zvlášť když jsou založeny na veřejně známých faktech.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *