VÝZVA 2021: Pojďme společně odPARKovat vaši knihu!

Výzva byla již ukončena

Zasekli jste se s vydáním své knihy na mrtvém bodě? Máte pocit, že jste se už delší dobu nikam neposunuli? Čekáte na něčí reakci nebo jste narazili na něco, co vás zaseklo na místě? 

Nezoufejte. Nejpravděpodobnější totiž je, že tím, co vám hodilo klacek pod nohy, je pouze váš vlastní mozek a představy, ke kterým jste se upnuli a už nepřipouštíte jinou možnost. Často si vytvoříme nějakou představu o idálním výsledku, která pak působí jako špunt. Odšpuntujte se, řeknu vám, jak na to!
Dokážete se přizpůsobit a pozměnit strategii?

Všechno, co potřebujete je vůle se svou knihou konečně pohnout.

Připojte se k mé výzvě, vstupte do nové facebookové skupiny a odPARKujte konečně svoji knihu!

Vždycky máme nějakou původní představu. Paradox je, že právě té se dokážeme pekelně dlouho držet, ačkoli z její podstaty vyplývá, že ji činíme ve chvíli, kdy máme o daném tématu informací nejméně…

Když mi bylo 16, měl jsem představu, že najdu první lásku, s tou zůstanu už napořád a až budeme staří, budeme se – samozřejmě stále zamilovaní – procházet po městě, držíce se za vetché a vrásčité pacičky.

Trvalo jen pár let, než jsem zjistil, že to nebude ta první. Trvalo dalších deset let, než jsem pochopil, že láska je často jen dočasná a často po zajících skáče a dalších dvacet let, než mi došlo, že už jsem tuhle hormonální kulišárnu matky přírody prozkoumal dost a nadešel čas toto nestabilní území opustit. A přiznám se bez mučení, že to bylo jedno z nejtěžích – ale také nejpřínosnějších – rozhodnutí mého života. 

A právě proto změna úhlu pohledu tolik bolí: Opouštíme něco, s čím už jsme se identifikovali, zřejmě jsme už v tomto směru investovali velké množství energie a svou představu jsme přijali jako jasný obraz budoucnosti, ke kterému směřujeme. 

kniha

Co je podstatné?

Zkuste získat trochu nadhledu: Není to něco, co se musí stát. Je to jen představa, kterou jsme si vytvořili o ideálním výsledku, a ta nás může ve skutečnosti v dosažení cíle blokovat.

Nemusíte se hned vzdávat vysněného výsledku. Můžete do cíle dojít, ale jinou cestou – která však bude vaše přibližování se k cíli podporovat a ne sabotovat. O tom se víc dozvíte ve videích, která na vás čekají ve facebookové skupině Výzvy.

Přizpůsobím si trochu citát Sri Nisargadatta Maharaje (It is your fixed idea that you must be something or other, that blinds you.), protože smysl se tím nemění:

„Je to vaše fixní představa, že se věci musí stát tak či onak, která vás dělá slepými (nebo bezmocnými, dodávám já).“

Je jedno, co způsobilo, že jste se zasekli. Možná jste si vysnili vydání příliš mnoha kusů hned napoprvé a zatím jste na to nedokázali sehnat peníze. Možná jste proto, že vám vydání knihy přijde drahé, vydání vlastním nákladem vzdali a začali jste obesílat tradiční nakladatelství v naději, že vydání vaší knihy zaplatí oni. Možná máte pocit, že vaše kniha ještě není dokonalá a pro vydání ve větším počtu kusů na ní chcete vyladit k dokonalosti  každý detail.

Ale žádný z těchto důvodů není dostatečně pádný na to, abyste kvůli tomu vydání své knihy odkládali donekonečna nebo ho dokonce vzdali. Nejdůležitější je nepřestat se přibližovat ke svému cíli!

Motivaci vám dodat nemůžu. Jak říká Ivo Toman, motivace zvenčí je jako smrad. Brzy vyvane. To vy si musíte uvědomit, proč jste se rozhodli, že vydáte knihu. To vy v sobě musíte najít sílu pokračovat. To vy si musíte přiznat, že už bylo čekání příliš mnoho, je načase kopnout do vrtule a začít něco skutečně dělat. Teprve pak vám můžu pomoci.

Já se občas upnu k představě, jak skvělé něco udělám, a pak se ve snaze o dokonalost na čtvrt roku zaseknu na detailu, který nakonec pod tlakem vyřeším za den. A pak se tluču do hlavy, kolik času jsem tím strávil zbytečně. Čas je totiž to nejcennější, všechno ostatní se dá větší či menší měrou koupit.

Nezasekněte se na blbosti. A nezasekněte se na vlastní myšlence. Je to častá past.

Co je podstatnější, vydat si knihu, nebo vydat si knihu přesně podle původních představ, které jste měli na začátku?

Zapomeňte na problémy a bloky. Neuvízněte v pastech vlastní hlavy. Přišel čas váš plán přizpůsobit se a aktualizovat. A svou knížku můžete držet v ruce do léta.

Když o to budete stát, získáte i mé osobní vedení. Nejdřív ale potřebujete odPARKovat!

Výzva byla již ukončena!

Chcete podpořit autora tohoto blogu a získat kompletní návod na vydání a propagaci knihy?

Nebuďte na to sami! Připojte se do facebookové skupiny Jak si vydat knihu, a jak ji i prodat

Hledáte nakladatelství se slušnými podmínkami? Co třeba KLIKA?

Přehled všech článků tohoto blogu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *