Sazba knihy v MS Publisheru 1 – knižní blok

Chcete-li si vyrobit jen pár kousků knížky, asi se vám nechce kvůli tomu investovat do profesionální sazby. Dobrou zprávou je, že jedna z alternativ InDesignu, ve kterém se knihy sázejí, je součástí balíku MS Office, který má mnoho lidí na pracovišti nebo doma. Pokud jste mezi nimi i vy, pojďme se podívat, jak se dá knižní blok v Publisheru vysázet.

Pokud chcete knih vydat více, třeba 100 a víc, už tento postup neriskujte, snad vyjma případu, kdy nestojíte o knižní distribuci do obchodů a e-shopů. Chcete-li svou knihu vidět na knižních pultech, budete potřebovat někoho, kdo vám distribuci zprostředkuje, protože knižní distributor není „kámoš pro každého“.

.
Chcete-li dobře vidět, kam klikám, expandujte video do FULL SCREEN zobrazení (pokud to nejde, sledujte jej na YouTube), případně si jej zastavte nebo se o kousek vraťte. Musel jsem obraz na několika místech zrychlit, jinak by bylo tak dlouhé, že byste u něj nevydrželi.
 

V hotovém „bloku“ je před exportem do PDF ještě potřeba odstranit parchanty. Dělá se to pomocí tzv. „kerningu„. Pokud byste měli zájem na natočení videonávodu na jemné grafické dokončovací práce, napište mi do komentářů pod článkem!

 

Videonávod, jak si vyrobit obálku, najdete zde.

Pokud se Vám podaří podle těchto návodů vyrobit knihu, pochlubte se mi, udělám Vám její 3D model zdarma!

 

 

 

Kam pokračovat: Věda jménem knižní obálka 1 nebo na PŘEHLED VŠECH ČLÁNKŮ

.

.

Nebuďte na to sami! Připojte se do facebookové skupiny Jak si vydat knihu, a jak ji i prodat

Váznou prodeje vaší knihy? Možná se vám budou hodit rady Jak prodávat knihu

Hledáte nakladatelství s nejlepšími podmínkami? Co třeba KLIKA?

Zpět na titulní stránku blogu

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *