NOVĚ všechny informace o vydání knihy na jednom místě – uspořádané a popořadě!

O blogu a autorovi

Už přes 10 let pomáhám lidem uskutečnit sen vydat si vlastní knihu se vším všudy.

Jiří Nosek


 Blog www.vydaniknihy.cz se snaží pomoci všem, kdo se chtějí vyznat v oboru vydávání knih a knižní propagace, ať už to jsou autoři současní, kteří chtějí zvýšit prodeje svých knih, autoři, kteří svou knihu teprve píší, nebo studenti oboru.

Blog zatím kromě odborných článků obsahuje eBook zdarma "Už nechci psát do šuplíku" pro ty, kteří se teprve rozhodují, jak svou knihu vydají a nechtějí udělat chybu, a také eBook "Výroba knihy SAMODOMO" s podrobným návodem, jak si knihu vyrobit podomácku v kancelářském programu a ušetřit tak za grafiku, který stojí 49 Kč. Připravuje se eBook "Propagace knih", který bude autory učit knižnímu marketingu a budování autorské značky, a to zdarma nebo levně a jen za pomoci internetu. Tento eBook bude hotov na podzim 2015.


 

Co vám může nabídnout tento blog a e-booky?

Jaké by to bylo, kdybyste dokázali dokončit aspoň jeden ze snů, který máte? Kdyby se vám podařilo dotáhnout jednu věc do úplného konce? Co kdybyste svoji knihu nacházeli na pultech knihkupectví po celé republice, dělali autorská čtení a autogramiády a měli své vlastní čtenáře?

Dříve to bylo složité.

Autor musel obcházet velká nakladatelství a prosit o to, aby se na jeho rukopis někdo alespoň podíval. Když vydržel dost dlouho, možná se někdo smiloval a do rukopisu nakoukl, aby mu pak stručně odpověděl, že se kniha nehodí nakladatelství do plánu. A těch pár šťastných, kteří uspěli, dostalo z prodejní ceny knihy pár bezvýznamných procent, které jim stěží zaplatily investovaný čas.

Přitom autor odvádí největší kus práce, bez které by neměla z čeho žít ani nakladatelství, distributoři a knihkupci. Autor si zaslouží mnohem víc, o tom není pochyb.

Podobná byla situace i v reklamě. Tradiční nakladatelství většinou kupovala reklamu jen pro bestsellery a zavedené autory a byla to reklama drahá a málo efektivní. Neznámý autor často zůstal neznámým i potom, co svoji knihu vydal.

Podobné věci se stávají i dnes, ale vy si tím projít vůbec nemusíte. Dnes je k dispozici tolik možností, kolik se jich v jedné době ještě nikdy nesešlo. Přímo na konci vaší klávesnice začíná celý svět.

Spousta lidí zůstane na půli cesty. Dopíší svou knihu a vloží ji do šuplíku. Pořád není ta nejlepší příležitost k vydání, nebo zrovna nejsou peníze, a spousta knih v těch šuplících zůstane navždy. Takové knihy jakoby nikdy nebyly napsány. (Je to jako s fotografií. Fotka, která zůstane v archivu a nikdo ji nevidí, také jakoby nikdy nebyla vyfocena.) Všechny ty hodiny a dny, které autor strávil psaním, jako by vyhodil do koše, pokud svou knihu nikdy nevydá.

A přitom možná nikdy nepozná, jak malý krůček mu chyběl, aby se jeho život změnil. To nejsou velká slova, protože vždycky, když dosáhnete nějakého snu nebo cíle, který se vám na začátku zdál obrovský a složitý, váš život se změní. Jste na sebe hrdí, že jste dokázali něco velkého dokončit, máte víc odvahy do každé další věci, do které se pustíte. A to nemluvím o tom, že budete-li se řídit radami obsaženými v e-booku, můžete se stát i autorem na plný úvazek, nebo si aspoň pořídit k zaměstnání malý vedlejší příjem.

Vytvořil jsem pro vás eBooky, se kterými bude vydání vaší knihy hračka a ještě vám ušetří spoustu peněz a nepříjemností. Víte, že byste to mohli dokázat i úplně sami, nebo jen za pomoci tiskárny? Chcete-li vydat jen pár kousků, dám vám podrobný návod, se kterým dokážete ušetřit tisíce za grafické studio. Chcete-li vydat knihu ve větším nákladu, ušetří vám e-book ještě víc. Poradí vám, jak si vybrat nakladatele, aby byl kvalitní i levný, jak ušetřit za korekturu, kde vzít obrázky na obálku nebo ilustrace do knihy.

Tím nejcennějším, co bude nabízet právě nyní připravovaný e-book, je podrobný návod, jak svou knihu zdarma propagovat na internetu a stát se autorem známým a žádaným, na jehož knihy lidé čekají a těší se na ně. Jde to a není to vůbec těžké, dodržíte-li pár jednoduchých pravidel. To nejdůležitější a nejnáročnější je najít si třikrát týdně půl hodinky času na práci na internetu. Třetí eBook bude hotov na podzim 2015.

Učím v živých kurzech autory, jak si vydat knihu. Když jsem do programu kurzu přidal i základy propagace knihy a budování autorské značky, stalo se nejčastější stížností posluchačů, že kurz je moc krátký a chtěli by víc informací.

Vy je brzy dostanete. Nemusí to být jen úsporná zkratka ke splnění snu. Může to být průvodce do vaší budoucnosti známého a úspěšného autora.

O mně:

Celých 15 let jsem byl fotografem, většinou na volné noze. Po mrtvici v 35 letech jsem ochrnul na pravou polovinu těla, čímž jsem přišel o svou hlavní profesi. U fotoreportéřiny se prostě musíte umět hbitě hýbat.

Naštěstí jsem již několik let také sázel knihy a bavilo mě to. Začal jsem intenzivním studiem – a dodnes to neskončilo :) Dnes vydávám autorům knihy "na klíč", včetně zajištění distribuce. A pro ty, kteří si z nějakého důvodu chtějí vydat knihu sami, jsem vytvořil tenhle blog.

Je skvělé živit se tím, že pomáháte lidem plnit sny!

Kromě toho stále fotím, jsem vodák, vandrák, Trapsavec a Kenyho VOLEJář, miluju noci pod širákem a mnohohlasy kamarádů při společném zpívání :)

V r. 2015 jsem udělal čtvrtý křížek.